خلاقیت در صنعت، کلید تمام پدیده‌های خلق اعتبار و سرمایه است
کاربر مهمان خوش آمدید - برای ثبت نام کلیک کنید

تصویر گواهی

تصویر تاییدیه

تصویر اول اختراع

تصویر دوم اختراع

تصویر سوم اختراع

فنی مهندسی

برق، کنترل، مخابرات، قدرت، الکترونیک

سامانه نوري CWDM هشت كاناله مرکز تحقیقات مخابرات ایران

مرکز تحقیقات مخابرات ایران

نمونه نیمه صنعتی

اداره ثبت مالکیتهای صنعتی ایران

111111

1392-11-01

سامانه نوري CWDM (سامانه مالتي پلكس نا متراكم تقسيم طول موج) هشت كاناله كه براي اولين بار در مركز تحقيقات مخابرات ايران طراحي و ساخته شده ، موفق به ثبت اختراع گرديد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومي مركز تحقيقات مخابرات ايران، سامانه صنعتي CWDM هشت كاناله كه با استفاده از آن ظرفيت هر رشته فيبر نوري تا 8 برابر افزايش مي يابد هيچ نمونه داخلي نداشته و نظر به جديد و كاربردي بودن طرح، موفق به ثبت اختراع گرديده است.

بنا بر اين گزارش هدف از طراحي و پياده سازي سامانه فوق افزايش ظرفيت انتقال در فيبرهاي نوري موجود در شبكه هاي شهري و بين شهري كشور و در نتيجه افزايش بهره وري و امكان بالابردن سرعت برقراري ارتباط به همين نسبت مي باشد.

اين گزارش حاكي است سامانه مورد نظر توانايي ارسال همزمان هشت كانال نوري با ظرفيت 5/2 گيگا بيت بر ثانيه و در مجموع 20 گيگا بيت بر ثانيه اطلاعات را دارا مي باشد.

گفتني است با انجام اين پروژه گام مهمي جهت بومي سازي فناوري هاي نوين مخابرات نوري در كشور برداشته شده و كشور در خصوص استفاده از سامانه هاي نوري پر ظرفيت شهري و بين شهري تا فاصله 60 كيلومتر و ظرفيت معادل 250 هزار كانال تلفني خودكفا خواهد شد. همچنين با ساخت اين سامانه كه مبتني بر آخرين استانداردهاي بين المللي مي باشد زمينه ساخت آخرين فناوري هاي روز از جمله سامانه هاي DWDM (سامانه مالتي پلكس متراكم تقسيم طول موج) در داخل كشور نيز فراهم آمده است.

موارد دیگر ,

مجوز نمایش اطلاعات تماس فروشنده برای شما وجود ندارد ، عضو شوید یا وارد شوید