بهره‌برداری از ایده و فناوری مستلزم زنجیره ای از رویدادها است که با ایده شروع میشود و به بازار ختم می‌گردد
کاربر مهمان خوش آمدید - برای ثبت نام کلیک کنید

جلد اثر یا فهرست

جلد اثر یا فهرست

تصویر اول اثر

تصویر دوم اثر

تصویر سوم اثر

علوم انسانی

مدیریت ، مالی و بازرگانی

چالش ها و موانع سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران

رامین نادری

پایان نامه و گزارش

داوری علمی شده است

75

حرفه ای

اقتصاد ايران وابستگي زيادي به صنعت نفت دارد و در صورتي چشم انداز 1404 تحقق خواهد يافت که سرمايه‌گذاري‌هاي کلاني در اين صنعت صورت پذيرد. سرمایه‌گذاري درصنایع کلیدي کشور مانند پالایشگاه توأم با انتقال تکنولوژي، ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات به دولت خواهد بود و فضاي رقابت، ثبات و استحکام و رونق اقتصادي را موجب مي‌شود. همچنین ایجاد توسعه و رونق درصنایع کلیدي نیز عامل مهم حیات اقتصادي درکشورهاي در حال توسعه است.
امروزه خودکفايي در تأمين کالاهاي اساسي مانند سوخت براي کشور ما از اهميت زيادي برخوردار است. کشور ما علاوه بر پتانسيل خودکفايي، پتانسيل توليد مازاد و صادرات سوخت را نيز دارد که رسيدن به اين مرحله دور از دسترس نیست. تهديدها و تحريم‌هاي دول خارجي نیز باعث افزايش سرعت، جهت رسيدن به خودکفايي مي‌شود. بدين منظور ضرورت دارد تحقيقي جامعی در اين زمينه صورت پذيرد.
در فصل اول بيان اهمیت و خلاصه طرح، پيشينه تحقيق و مطالعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های ایران پرداخته می‌شود. در فصل دوم، چالش‌ها و موانع سرمايه‌گذاري در پالايشگاه‌هاي ايران از ديدگاه سرمايه‌گذاران، اقتصاددانان و حقوقدانان بررسی شده است.

پژوهشگران و دانشجویان

مجوز نمایش اطلاعات تماس فروشنده برای شما وجود ندارد ، عضو شوید یا وارد شوید